Folklorní soubor Bystřina ze Zlivi » O nás
 

Pár slov o souboru Bystřina

Folklorní soubor Bystřina byl obnoven v září roku 2010 ve městě Zliv a působí zde do dnes pod vedením Terezy Kadlecové. Nejprve působil jako součást ZUŠ Zliv, v roce 2014 se osamostatnil a vystupuje jako samostatný subjekt spolek Volnočasové aktivity Hopihop z.s.
Soubor byl 3 roky čistě dětský, až v roce 2013 jsme založili i dospělou taneční složku.
Náš soubor čítá 16 dětí(po Covidu bohužel už dětský soibor nemáme, doufáme v jeho obnovu v budoucnu) a 15 dospělých tanečníků. Dětský soubor navštěvují děti od 5 - 15let. SPolupracují všichni dohromady a velmi jim to svědčí. Za necelých 10 let našeho působení má za sebou soubor spousty vystoupení ku příležitosti dnu matek, oslav města Zliv, pořádáme vystoupení pro děti a důchodce, několik folklorních festivalů, zahraniční cesty, adventní program živý Betlém a další.
Děti tančí v jednoduchých pracovních krojích.
Dospělí tanečníci mají kroj šitý jako rekonstrukci původního kroje, který se ve Zlivi a okolí nosíval. Inspirovali jsme se v kronikách a také na mozajce, která je vyobrazena v místním KD. Naše kroje zdobí nádherná originální krajka z dílny naší tanečnice Petry Škrvnové, která ručně vyšívá žástěry i krásné čepce.

V roce 2019 jsme naše krojové vybavení doplnili o pracovní kroje, které používáme k tématickým programům.

Soubor celá léta využíval pouze reprodukovanou hudbu. O repertoár a nahrávky se nám vždy postarala Furiantská muzika, za což jí patří velké díky. Spolu s kapelou Furiant jsme jaké vytupovali na několika krásných akcích.
Od listopadu 2014 máme vlastní hudební těleso, muziku složenou z dětí i dospělých, která doprovází naše děti na různých akcích.

Náš soubor je jako jedna velká rodina. Tančí nebo hrají všichni členové rodiny, a tak když se někam vydáme, opravdu je to jako rodinná akce. Skvělá atmosféra nás provází každým výletem a vystoupením.

Děti tančí pro radost z pohybu a české písničky. Snad Vám kousek své radosti dokáží předat.